Czym się bawimy#42 Książeczki z mazakiem suchościeralnym

Dziś mam dla Was książki, choć może określenie zeszyty aktywizujące byłoby bardziej trafne, które u nas okazały się wielkim hitem i cieszą się nadal niesłabnącym powodzeniem 🙂 Czas na kreatywne zabawy z pisakiem suchościeralnym 😉

W skrócie, o co chodzi i na czym polega magia? 😉 Są to rewelacyjne, bardzo ekonomiczne 😉 książeczki aktywnościowe wielokrotnego użycia, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym, sprytnie łączące przyjemność zabawy z atrakcyjnie zaproponowaną nauką. Już sama możliwość ciągłego zmazywania własnych bazgrołków daje dziecku niesamowitą frajdę. Prawdę powiedziawszy, póki co dla Młodego to właśnie źródło największej radości jeśli chodzi o tego typu publikacje 😀 Wystarczy gąbeczka na końcu flamastra lub zwykła chusteczka higieniczna, a na kartkach po zmyciu mazaka nie pozostają żadne ślady 🙂 Niezwykle cenna jest również możliwość poprawy błędów i „niedoskonałości” efektów własnej pracy – jeśli coś dziecku się nie uda, samo może to zmazać i wykonać to ćwiczenie jeszcze raz, powtarzać je dowoli, dążąc do perfekcji i zadowolenia z rezultatu 😉 Takiej możliwości zwykłe zeszyty aktywizujące nie dają, a jest to z pewnością ogromna zachęta do aktywności. W końcu wymazanie własnego „niepowodzenia” to jest dopiero coś 😉

W każdej z prezentowanych publikacji (a to i tak tylko pewna część z dostępnych na rynku) znajdziemy mnóstwo wesołych ilustracji oraz wiele ciekawych i różnorodnych zadań do wykonania. Strony wykonano ze specjalnego, śliskiego papieru, po którym – dzięki dołączonemu pisakowi – możemy wielokrotnie pisać i rysować, trenując ćwicząc dzięki temu zdolności manualne. Szeroki, zróżnicowany charakter zadań pozwala natomiast ćwiczyć koncentrację, logiczne myślenie i myślenie przestrzenne oraz pamięć wzrokową, uczyć rozwiązywania problemów, a także rozwijać wyobraźnię. Z pewnością jest to doskonały sposób na zabawę i wspólne spędzenie czasu z dzieckiem 🙂

PS. Pisak łatwo się zmywa (również z dłoni 😉 ), ale niedokładnie zamknięty bardzo szybko wysycha. Uczcie się na cudzych błędach 😉

CzuCzu. Zwierzątka. Zabawy kreatywne z pisakiem zmazywakiem

W środku estetycznego, kompaktowego kartonowego pudełka (o wymiarach 12 x 18,5 x 4,5 cm) znajdziemy 28 dwustronnych kart na sznureczku, poręczny dla dziecka czarny pisak suchościeralny z gąbeczką do wymazywania oraz książeczkę – poradnik dla rodziców na temat rozwoju grafomotorycznego dziecka (warto się z nim zapoznać).

Motywem przewodnim tego wydawnictwa są zwierzęta. Wśród licznych zadań o różnym stopniu trudności znajdziemy m.in. rysowanie po konturach (np. łączenie kropek), uzupełnianie ilustracji zgodnie ze wzorem oraz proste zabawy logiczne i ćwiczące spostrzegawczość (dorysowywanie brakujących elementów ilustracji, labirynty, znajdowanie różnic między obrazkami).

Dedykowane dzieciom w wieku 3+.

CzuCzu. Pojazdy. Zabawy kreatywne z pisakiem zmazywakiem

Siostrzane wydawnictwo prezentowanego powyżej. Tym razem tematem przewodnim są najróżniejsze pojazdy. Zawartość pudełka jest identyczna: 28 dwustronnych kart na sznureczku, czarny pisak suchościeralny z gąbeczką do wymazywania oraz książeczkę – poradnik dla rodziców.

Kapitan Nauka – Gimnastyka języka. Zabawy logopedyczne

Tym razem mamy wydawnictwo 2 w 1. W kartonowym pudełku znajdziemy 30 dwustronnych, zmywalnych kart z zagadkami o różnym stopniu trudności oraz poradnik z informacjami na temat rozwoju wymowy u dzieci w wieku przedszkolnym zawierający nie tylko przydatne wskazówki, jak pracować z dzieckiem w zaciszu domowym i na co zwracać uwagę podczas zabawy, ale i dodatkowe zadania. Nie mogło także – oczywiście – zabraknąć flamastra suchościeralnego.

Na zmywalnych kartach znajdziemy 60, natomiast w książce kolejne 40 różnorodnych, atrakcyjnych dla dzieci zadań i zabaw, które pomagają w prawidłowym rozwoju artykulacji. A to dlatego, że wszystkie one zostały opracowane przez neurologopedę i nauczycielkę edukacji przedszkolnej w jednym 😉

Celem wszystkich aktywności, jakie znajdziemy w prezentowanym pakiecie jest usprawnienie pracy narządów artykulacyjnych, tj. języka, warg i podniebienia, a także zapobieganie wadom wymowy, z jakimi często borykają się dzieci w wieku przedszkolnym, utrwalenie poprawnej wymowy najbardziej problematycznych głosek, budowa prawidłowych nawyków oddechowych oraz rozwój słuchu fonematycznego. Wszystkie te umiejętności ułatwią dzieciom naukę czytania i pisania w późniejszym etapie edukacji. Dodatkowo znajdziemy tu również ćwiczenia rozwijające spostrzegawczość i logiczne myślenie. Warto nadmienić, że wszystkie zadania dopasowane zostały do umiejętności artykulacyjnych dziecka na różnych etapach jego rozwoju.

Z jakimi konkretnie zadaniami i ćwiczeniami przyjdzie zmierzyć się dziecku? Oczywiście znajdziemy tu różne labirynty, szlaczki, sekwencje, dorysowywanie brakujących elementów ilustracji. Dodatkowo jednak każdemu zadaniu towarzyszy ćwiczenie oddechowe lub artykulacyjne (wypowiadanie głosek, naśladowanie dźwięków, oddychanie przez nos, dmuchanie, nadymanie policzków, gwizdanie itd.).

Pozycja dedykowana dzieciom w wieku 3-6 lat.

Kapitan Nauka, Bazgraki w kosmosie

Kolejna i ostatnia na dziś porcja doskonałej zabawy połączonej z nauką to pozycja od wydawnictwa Edgard z serii Kapitan Nauka. Czyli ukochane przez Młodego Bazgraki, tym razem w wydaniu kosmicznym 😉 Prezentowany zeszyt należy do serii książeczek kreatywnych o tytułowych Bazgrakach właśnie (oprócz Bazgraków w ofercie Kapitana są jeszcze Gryzmołki, ale z nimi jeszcze się, póki co, nie zaznajomiliśmy 😉 ). Są to książeczki w oprawie spiralowej ze zmywalnymi stronami w komplecie z suchościeralnym mazakiem. A co czeka na nas w środku?

Mnóstwo różnorodnych, wciągających „kosmicznych” zadań, które dostarczą dziecku wiele frajdy dzięki zabawnym i sympatycznym ilustracjom, a przy okazji pomogą nabyć nowe umiejętności i udoskonalić te już nabyte.

Dzięki Bazgrakom dzieci mają możliwość potrenowania m.in. rysowania linii pionowych i poziomych, rysowania podstawowych kształtów, spirali, zygzaków i innych szlaczków, łączenia kropek, łączenia w pary. Znajdziemy tu również labirynty, sekwencje, analogie, czy też kodowanie.

Bazgraki dedykowane są dzieciom od 3 do 6 roku życia.

Polecamy książeczki aktywnościowe z pisakiem suchościeralnym przede wszystkim jako świetny sposób na rozwijającą manualnie aktywność dziecka w domowym zaciszu, ale i doskonały grafomotoryczny trening przygotowujący dziecko do nauki pisania. A ponieważ tego rodzaju ćwiczenia wymagają bardzo dużej liczby powtórzeń, możliwość wielokrotnego korzystania z prezentowanych publikacji jest ogromną zaletą. Miłej zabawy!

Jeśli podobał ci się ten wpis skomentuj go, zalajkuj na fanpejdżu, udostępnij dalej lub polub mnie na FB 🙂 Dziękuję, poczuję się doceniona :-

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *