W co grać z maluchem? #16 Monopoly junior Iniemamocni 2

Monopoly to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Nic zatem dziwnego, że doczekała się ona edycji dla młodszych graczy. W przypadku naszej wersji motywem przewodnim jest film Disney/Pixar Iniemamocni 2.

W pudełku znajdziemy planszę, 4 pionki postaci, 48 żetonów postaci, 24 karty Szansy, 90 banknotów, dwie kostki do gry (jedna zapasowa) oraz instrukcję.

Zasady z grubsza nie różnią się od klasycznej wersji, a sama rozgrywka jest bardzo prosta. Gracze okrążają planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, płacąc czynsz innym graczom, niekiedy trafiając do więzienia 🙂 Jednak wersję dla najmłodszych opracowano tak, by rozgrywka była szybka, prosta, aby dzieci nie zdążyły się znudzić. Cel gry również jest taki sam jak w edycji klasycznej – gracz, który zdobędzie największą fortunę, wygrywa.

Klasyczne pionki Monopoly zastąpiono pionkami bohaterów z filmu, co z pewnością spodoba się dzieciom. Do wyboru mamy Pana Iniemamocnego, Panią Iniemamocną, Wiolę i Maksa. Gracze mogą również odkrywać karty szansy, które zawierają wydarzenia i postaci z filmu.

Monopoly Junior pozwala najmłodszym nauczyć się obracać pieniędzmi w przyjemny, lekki sposób, podejmować decyzję, myśleć strategicznie oraz… dobrze znosić porażki 😉 A do tego fantastycznie się bawić 🙂 Polecamy 🙂

Jeśli podobał ci się ten wpis, opisujący książeczki i zeszyty aktywizujące, skomentuj go, zalajkuj na fanpejdżu, udostępnij dalej lub polub mnie na FB 🙂 Dziękuję, poczuję się doceniona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *