Miejsce przyjazne rodzicom z (nawet bardzo) małymi dziećmi #20, Miasteczko Dzieci, Kraków

Dziś kolejny wpis pokrakowski (KLIK) 🙂 W trakcie naszego pobytu zachwyciło nas Miasteczko Dzieci, dlatego dzisiejszy wpis chciałabym poświęcić na przybliżenie Wam tej fantastycznej bawialni.

Miasteczko Dzieci znajdziecie na pierwszym piętrze budynku na Osiedlu Złotego Wieku 19-20.

Ta bardzo ciekawa bawialnia wygląda niczym prawdziwe miasto w miniaturze. Są tu ulice z zielonymi skwerkami, a także tematycznie podzielone pokoiki, urządzone tak, by przypominać sklep, dom, szpital, kawiarnię, weterynarz, warsztat samochodowy, teatr, remizę strażacką, salon piękności i plac budowy.

Wewnątrz każdego “domku” dzieci znajdą zabawki i akcesoria tematycznie dobrane do motywu przewodniego, dzięki którym można wcielić się w role robotnika budowlanego, mechanika, sprzedawcy, strażaka czy lekarza. Bawialnia pomyślana jest jako miejsce zabaw zarówno dla maluchów, jak i dla starszaków.

Zabawki, które znajdziemy w poszczególnych domkach zasługują na uznanie. Szpital wyposażony został w zdjęcie rentgenowskie, tablicę do badania wzroku oraz szereg przyrządów lekarskich.

W sklepie spożywczym znajdziemy wszystko, czego potrzebować może zarówno subiekt, jak i klient 🙂

Rewelacyjnie wyposażona jest kawiarnia, z kontuarem, stoliczkiem dla klientów, strojem cukiernika, mnóstwem drewnianych słodyczy, pieczywa i kawy 🙂 Spędziliśmy w niej mnóstwo czasu 🙂

Kolejnym wielkim hitem dla Młodego okazała się remiza strażacka z wozem strażackim! Do tego można wspiąć się na piętro po schodach i zjechać na akcję ratunkową ze zjeżdżalni! Pomysł genialny! Stroje strażaków, akcesoria gaśnicze i 2h gaszenia pożarów w całej bawialni załatwione!

Dużo czasu Młody spędził pomagając pluszowym zwierzętom w doskonale wyposażonej klinice weterynaryjnej. Pluszaki były bardzo zadowolone z troskliwej opieki 🙂

Zaskakująco mało czasu spędziliśmy w warsztacie samochodowym, a szkoda 😉 Mniej nawet niż w teatrze 😉

A skoro o teatrze mowa – oprócz sceny, czeka na nas za kulisami garderoba ze strojami scenicznymi, w które można się przebrać! Też się przebraliśmy, były nawet występy, ale dokumentację fotograficzną zachowamy dla siebie 😉

Tuż obok teatru znajduje się plac budowy, z klockami Mammutico do budowania i konstruowania. Znajdziecie tu także instrukcje z inspiracjami, co można z nich ułożyć.

Powierzchnia całego obiektu to aż 350 m2, z czego miasteczko zajmuje 180 m2. Fajnie, że twórcy umieścili w domkach wiele zabawek edukacyjnych (takich jak lalka z otwieranym “brzuszkiem” i wyjmowanymi organami czy puzzle ciało), czy wspierających rozwój małej i dużej motoryki (klocki, drewniane elementy do skręcania).

Oprócz Miasteczka, w sali znajdziemy także strefę malucha, konstrukcję do wspinania, wygodne worki sako, basen z kulkami, trampolinę i salę urodzinową.

Dla gości dostępna jest kawiarnia, w której można coś przekąsić lub się czegoś napić. W menu znajdziemy nie tylko kawę i ciasta, ale i tosty, naleśniki czy lemoniadę. Na terenie obiektu jest dostęp do WiFi.

Nie mogłam nie wspomnieć o… toaletach 😉 Są one świetnie przystosowane do korzystania przez dzieci, super wyposażone, widać, że właścicielom zależy na komforcie głównych użytkowników tego miejsca 🙂 Jest przewijak, są podkłady, pieluchy i mokre chusteczki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są podwójne deski na toaletę 😉 Oczywiście są też podstawki przy toaletach oraz umywalce.

Sala otwarta jest od poniedziałku do niedzieli, godziny otwarcia należy jednak sprawdzać na stronie internetowej. Co do cen, są raczej przystępne – pierwsza godzina to koszt 25 lub 30 zł (zależy od dnia tygodnia), każda kolejna rozpoczęta godzina – 10 zł. W przypadku rodzeństwa za drugie dziecko zapłacimy 8 zł mniej. Za dzieci poniżej 1 roku życia oraz te z orzeczeniem o niepełnosprawności zapłacimy 50% ceny.

Miasteczko Dzieci zrobiło na nas naprawdę duże i bardzo pozytywne wrażenie 🙂 To naprawdę doskonała przestrzeń do zabawy dla dzieci do ok. 7 roku życia. Młody zdecydowanie nie chciał stamtąd wychodzić i wymusił na nas obietnicę, że jeszcze tu wrócimy 🙂 To chyba najlepsza rekomendacja 😉

Jeśli podobał ci się ten wpis skomentuj go, zalajkuj na fanpejdżu, udostępnij dalej lub polub mnie na FB 🙂 Dziękuję, poczuję się doceniona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *