Zestaw do kaligrafii Sank Magic Book

Powoli wkraczamy z Młodym w etap nauki pisania 🙂 To doprowadziło nas do odkrycia bardzo przydatnego zestawu, ułatwiającego dzieciom opanowanie tej trudnej sztuki 🙂

W skład zestawu do kaligrafii Sank Magic Book wchodzą 4 zeszyty do kaligrafii w języku angielskim ze żłobieniami, specjalny długopis i 5 wkładów oraz uchwyt pomagający dzieciom chwytać poprawnie długopis.

Zeszyty podzielone są na 4 tematy – alfabet, liczby, matematykę i rysunek.

Zeszyty są wielokrotnego użytku, co osobiście uważam za bardzo praktyczne i oszczędne 🙂 Wiem, że zeszytów do nauki pisania wielokrotnego użytku jest bardzo dużo na rynku, bazują one zazwyczaj na pisaku suchościeralnym. Dziecko ma za zadania ćwiczyć rękę rysując po nadrukowanym na stronie śladzie. Prezentowany zestaw uważam za lepszy z dwóch powodów. Po pierwsze, mamy tutaj nie tyle ślad na papierze, co wzory wytłoczone w papierze, przez co dziecku łatwiej jest poprawnie prowadzić rękę i nie wykraczać poza naniesiony wzór.

Każdy zeszyt zawiera całe strony wypełnione żłobieniami, dzięki którym dzieci mogą nauczyć się umiejętności odręcznego pisania liter i cyfr, a także rysowania m.in. figur geometrycznych poprzez różne ćwiczenia, aby wyrobić dobre pismo ręczne i rozwijać własny styl pisania.

Dodatkowo, na końcu każdego zeszytu znajdziemy porady i wskazówki, co do właściwej postawy ciała i odpowiedniego trzymania ręki w trakcie pisania.

W zeszytach do nauki pisania liter i liczb znajdziemy także “instrukcję” pisania każdej litery i cyfry z osobna 🙂

Po drugie, niczego nie musimy tutaj ścierać 🙂 Wszystko, co zostanie napisane przy użyciu dołączonego długopisu najzwyczajniej w świecie po kilku minutach zniknie :- ) Gdy pismo ręczne wysycha, wszelkie ślady znikają automatycznie, dzięki czemu zeszyt może być używany wielokrotnie.

Zeszyty do nauki pisania są wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego i trwałego papieru, który łatwo nie ulega uszkodzeniu. Szata graficzna jest kolorowa i przyjemna dla oka 🙂

Zeszyty, oprócz ćwiczeń stricte trenujących pisanie cyfr i liter oraz doskonalących umiejętności rysunkowe dziecka, zawierają szereg zadań dodatkowych i aktywizacyjnych, pozwalających przedszkolakom poszerzyć wiedzę o świecie i wspierających naukę angielskiego.

Gorąco polecamy 🙂

Jeśli podobał ci się ten wpis skomentuj go, zalajkuj na fanpejdżu, udostępnij dalej lub polub mnie na FB 🙂 Dziękuję, poczuję się doceniona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *