Czym się bawimy #30 Mini – tablice manipulacyjne

Dziś mam dla Was dwie świetne drewniane zabawki od firmy Melissa & Doug dla dzieci w wieku przedszkolnym (choć i nieco młodszych rozrabiaków mogą one zainteresować 😉 ), które w przyjemny sposób wpierają rozwój sprawności manualnej i uczą dzieci nabywania podstawowych, przydatnych na co dzień umiejętności.

Tablica Edukacyjna Zamki i Zabezpieczenia

Tablica edukacyjno – manipulacyjna z zamkami i zatrzaskami w ciekawy i atrakcyjny sposób pomoże dziecku nauczyć się posługiwania się różnego rodzaju zamkami i zatrzaskami. A to, jak wiemy, umiejętność, która w dalszym życiu może się przydać 😉 Zabawka może się również okazać przydatna w nauce kolorów i wzbogacaniu słownictwa.

Zabawka jest niezwykle kolorowa, wykonana bardzo starannie, z wysokiej jakości drewna, co gwarantuje, że można będzie się nią cieszyć przez długie lata. Dedykowana w zamyśle dzieciom powyżej trzeciego roku życia.

Na planszy znajdziemy cztery okienka – drzwiczki przymocowane metalowymi zawiasami, które otwierane są różnymi rodzajami zamków – za pomocą kluczyka, zasuwki oraz zamka szyfrowego (jak w sejfach) i kodu cyfrowego (takiego, jak w walizkach). Dziecko ma za zadanie rozpracować każde zamknięcie (np. wsunąć klucz do dziurki i go przekręcić lub dobrze ustawić pokrętło sejfu) i otworzyć dzięki temu bagażnik samochodu, bramę, sejf i kufer magika.

Za każdymi drzwiczkami czekają na Małego Odkrywcę ukryte obrazki – niespodzianki 🙂 Ale na tym niekoniecznie zabawa się kończy 😉 Otóż obrazki te mogą stanowić zarówno dla dzieci, jak i rodziców inspirację do tworzenia ciekawych historyjek 🙂

Jakie są zalety zabawy tablicą? Zaspokaja ona naturalną u dziecka ciekawość świata i potrzebę odkrywania, doskonale rozwija motorykę małą, wspomaga koordynację ręka-oko, wspiera zdolność logicznego myślenia, uczy cierpliwości i precyzji, a przede wszystkim dostarcza mnóstwo frajdy 😉 Wspaniała zabawa pochłonie maluszka w długo 🙂

Wymiary tablicy: 31 x 25 x 2 cm.

Tablica Umiejętności Ubierz misia

To również w teorii zabawka dla dzieci 3+, ale w tym przypadku chyba jeszcze szybciej niż przy poprzedniej tablicy zainteresuje się nią młodsze dziecko. W zasadzie tablica Miś ma dwa tryby zabawy – to taka układanka, która uczy ubierania 🙂

Na planszy przedstawiony jest uśmiechnięty miś, którego ubranie składa się z sześciu bajecznie kolorowych, wyjmowanych elementów, zapinanych w inny sposób: na tradycyjny guzik, przy pomocy sznurówki, zamka błyskawicznego, paska oraz napy i klamry zatrzaskowej.

W łatwiejszej, dedykowanej nawet młodszym dzieciom i bardzo lubianej przez Pierworodnego wersji zabawa polegać może na rozebraniu misia do podkoszulki i majteczek, a następnie ponownym jego ubraniu – w końcu misiowi może być trochę zimno 😉 – poprzez dopasowanie każdego z elementów ubranka do właściwego miejsca na planszy.

W drugim, nieco trudniejszym wariancie zabawka uczy dzieci wykonywania codziennych czynności związanych z ubieraniem się, takich jak wiązanie i rozwiązywanie, a nawet nawlekanie sznurówki, zapinanie i rozpinanie rożnego rodzaju zapięć, pomaga też zapamiętać słowa związane z ubiorem. Każdy drewniany puzzel to inny rodzaj zapięcia i inna umiejętność do nabycia. A ponieważ zabawka jest niezwykle barwna – będzie to również świetne narzędzie do nauki kolorów 😀

Poszczególne elementy są różnorodne nie tylko pod względem kolorystycznym, ale i wielkości, kształtu oraz wykorzystanych (oprócz drewna) materiałów, dzięki czemu zabawka uczy dziecko rozpoznawania kształtów, rozmiarów oraz faktur.

Układanie elementów pobudza dziecięcą wyobraźnię, uczy logicznego i kreatywnego myślenia, a rozwiązywanie, wiązanie, rozpinanie i zapinanie poszczególnych części misiowego ubranka doskonale ćwiczy małą motorykę.

Tablica Umiejętności Ubierz misia to rewelacyjna zabawka dla każdego pasjonata puzzli, układanek i klocków i nie tylko 😉 , dzięki której dziecko może kreatywnie spędzić czas nabywając przy tym nowe umiejętności i jednocześnie doskonale się bawiąc. Samodzielnie, z rodzeństwem, rodzicami, czy też kolegami i koleżankami 🙂 Szczerze i gorąco polecam, zwłaszcza tym, których pociechy nie chcą za bardzo nauczyć się samodzielnego ubierania się lub mają z tym spory problem.

Wymiary tablicy: 39,5 x 29,5 x 1 cm.

Jeśli podobał ci się ten wpis skomentuj go, zalajkuj na fanpejdżu, udostępnij dalej lub polub mnie na FB 🙂 Dziękuję, poczuję się doceniona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *