Kodowanie bez komputera dla dzieci

Czym jest kodowanie? Najprościej rzecz ujmując, jest to zapisywanie informacji w postaci kodu. Z kolei dostarczenie komputerowi odpowiednio opracowanej wiadomości tak, by mógł realizować pewne zdarzenia przyczynowo-skutkowe nazywamy programowaniem. Kodowanie jest zatem częścią złożonego procesu, jakim jest programowanie.

Naukę kodowania mogą rozpocząć już dzieci w wieku przedszkolnym. Co więcej, wcale nie muszą one umieć pisać i czytać ani znać cyfr, by stawiać swoje pierwsze kroki w kodowaniu, choć na późniejszym etapie taka wiedza będzie potrzebna, by mogły dalej rozwijać swoje umiejętności. I choć niekoniecznie trzeba inwestować w pomoce edukacyjne, wiele rzeczy można bowiem przygotować w domu we własnym zakresie – brak czasu powoduje, że czasem warto zdecydować się na „gotowce” 🙂 I kilka z nich chciałam wam pokazać w dzisiejszym wpisie.

Kodowanie dla przedszkolaka bez komputera

Autor: Agnieszka Wileńska
Wydawnictwo: Love Books
Liczba stron: 20

Kodowanie bez komputera dla przedszkolaka to zeszyt wprowadzający dzieci w świat robotyki i programowania poprzez ciekawe ćwiczenia, łamigłówki i pierwsze zabawy matematyczne.

Zawarte w nim zadania uczą dzieci skupienia i wytrwałości, logicznego myślenia przyczynowo- skutkowego oraz samodzielności w pracy. Przykładowe zadania możecie zobaczyć na zdjęciach.

Kodowanie dla przedszkolaka. Zabawy bez komputera

Autor: Katarzyna Michalec
Wydawnictwo: Edgard (Kapitan Nauka)
Liczba stron: 24

Kodowanie dla przedszkolaka to bogato ilustrowana i pełna kolorów pozycja wprowadzająca dzieci w wieku 4–6 lat w podstawy programowania. W środku znajdziemy liczne łamigłówki obrazkowe, m.in. z sekwencjami, wyznaczanie tras, odgadywanie szyfrów i pisanie prostego kodu.

Zamieszczone łamigłówki wspierają rozwój logicznego myślenia, wyobraźni i orientacji przestrzennej. Stanowią świetne wprowadzenie do podstaw matematyki i informatyki.

Koduj z nami, dzieciakami! Młody informatyk

Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wydawnictwo Książkowe Ibis
Liczba stron: 48

Młody informatyk. Koduj z nami, dzieciakami! to książeczka, w której znajdziemy m.in. wzory, szyfry, kody i schematy. Ćwiczenia i łamigłówki zawarte w zeszycie wspierają spostrzegawczość i rozwijają zdolność logicznego myślenia, zdolności matematyczne oraz doskonalą umiejętności grafomotoryczne.

Kodowanie krok po kroku. Dla starszaków. Z robotem

Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 24

Seria Kodowanie krok po kroku liczy sobie 4 zeszyty – dwa dla dzieci młodszych i dwa dla starszych. Wykonując zawarte w zeszytach zadania, dziecko uczy się cierpliwości, ćwiczy spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz dostrzegać różne zależności.

Na końcu zeszytu zamieszczono odpowiedzi, by po wykonaniu zadań sprawdzić, czy wszystkie zrobiliśmy poprawnie.

Kodowanie dla przedszkolaka

Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Junior.pl
Liczba stron: 32

I kolejna książeczka, w której znajdziemy m.in. odwzorowania, kolorowanie według klucza, wyznaczanie tras i pozycji itd. Zadania wspierają spostrzegawczość, pozwalają pracować nad zdolnościami grafomotorycznymi, a także rozwijają logiczne myślenie i zdolności matematyczne.

Kodowanie

Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Books&Fun
Liczba stron: 16

Kodowanie to książeczka, w której znajdziemy wiele ciekawych zadań, takich jak odwzorowywanie i wyznaczanie tras, dzięki którym dzieciaki mogą potrenować grafomotorykę, poćwiczyć spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia.

Jeśli podobał ci się ten wpis, opisujący książeczki i zeszyty aktywizujące, skomentuj go, zalajkuj na fanpejdżu, udostępnij dalej lub polub mnie na FB 🙂 Dziękuję, poczuję się doceniona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *