Książeczki i zeszyty aktywizujące dla starszaków

Nie samymi zabawkami żyje przedszkolak 😉 Czasami do zabicia nudy potrzeba czegoś innego, wtedy z pomocą przyjść mogą książeczki i zeszyty aktywizujące. W przeszłości pisałam na blogu o książeczkach i zeszytach aktywizujących (wpisy znajdziecie TU, TU i TU). Dziś chciałabym Wam przedstawić kilka kolejnych ciekawych, wartościowych dla dziecka, zwłaszcza starszych przedszkolaków i zaczynających przygodę ze szkołą, pozycji dzięki którym będzie mogło trenować spostrzegawczość, ćwiczyć koncentrację i małą motorykę. A przede wszystkim świetnie się bawić 🙂

Absolutnie fantastyczne połącz kropki

Autor: Susan Fairbrother
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 128

W środku czeka ponad sto intrygujących kropkowanek. Książka jest bajecznie kolorowa, każda strona wręcz kipi od różnorodnych barw. Każda rozkładówka to inny temat przewodni, o nudzie nie może być zatem mowy 🙂 Każdy z pewnością znajdzie cos dla siebie, zarówno chłopiec, jak i dziewczynka. Wraz z bohaterami łamigłówek możemy przenieść się m.in. do świata dinozaurów, na plażę, na łódź wikingów, w przestrzeń kosmiczną, czy do upiornego zamku.

Książka doskonale sprawdzi się w podróży, w trakcie wakacje, w czasie choroby, czy deszczu za oknem. Długie zainteresowanie dziecka gwarantowane 🙂 Oprócz doskonałej zabawy, łączenie kropek pomaga rozwijać wyobraźnię, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość, wspomaga także umiejętności matematyczne (liczenie od 1 do 100) i ćwiczy motorykę małą. Same korzyści 😉 Co więcej, dla prawdziwych wyjadaczy zamieszczono nieco trudniejsze zadania (np. łączenie kropek bez odrywania ręki od kartki lub łączenie kropek od najwyższej liczby).

Na końcu – gdyby zaszła taka potrzeba – zamieszczono rozwiązania wszystkich łamigłówek 😉

Absolutnie fantastyczne labirynty

Autor: Becky Wilson
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 128

W książce tej czeka na przejście ponad 100 rewelacyjnych i zaskakujących labiryntów o różnych poziomach trudności. Każdy labirynt to prawdziwa przygoda: doprowadzenie ufoludków do planety Ziemia, schwytanie zbiegłych zombiaków i odprowadzenie ich na cmentarz, pokonanie Kanionu Kaktusów, walka ze smokiem, doprowadzenie kraba do morza, wyprawa po skarb z Jednooką Wioletką, czy spływ Aleją Aligatorów to tylko niektóre zadania 🙂 Jak widać na odkrycie czeka wiele niezwykłych miejsc, w których nasza pociecha może przeżyć mnóstwo niesamowitych przygód przesuwając po pełnej zmyłek trasie paluszek lub kredkę.

Ilustracje cieszą oko, książka jest bajecznie kolorowa, a do tego kartki wykonano z grubszego papieru, gwarantującego większą wytrzymałość.

Dzięki masie szczegółów i detali książka wspaniale ćwiczy spostrzegawczość, pobudza wyobraźnię i uczy rozwiązywania problemów, cierpliwości i wytrwałości. A przechodzenie kolejnych labiryntów to doskonałe, bardzo przyjemne i dające mnóstwo radości ćwiczenie ruchów dłoni i precyzji. W przypadku braku sukcesu na końcu zamieszczono rozwiązania 🙂

Absolutnie fantastyczne łamigłówki

Autor: William Potter
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 128

W środku na chętnych czeka ponad 100 kapitalnie łamiących głowę zadań 🙂 Książkę wypełnia mnóstwo kolorowych łamigłówek obrazkowych, językowych i matematycznych. Znajdziecie tam również między innymi labirynty, zadania ćwiczące małą motorykę (np. połącz kropki), zadań typu: znajdź różnice, dopasuj, czy wyszukaj szczegóły.

Labirynty i łamigłówki nie z tej ziemi

Autor: Thomas Flintham
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 192

W tej, tym razem czarno-białej, znajdziecie tu mnóstwo zadań ćwiczących koncentrację, spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia, a towarzyszyć Wam w tym będą m.in. Astropiotrek (z którym zwiedzicie sąsiednie galaktyki), Mały Rycerz i Olbrzymi Rycerz (temu ostatniemu pomagamy odnaleźć złodzieja złota).

Choć w książce dominują labirynty, w których naprawdę łatwo się zgubić (jedne z nich tworzą futro niedźwiedzia, inne to podziemne tunele lub wzór na tkaninie, jeszcze inne ukrywają się między falami), znajdziemy tam również inne zadania, typu połącz kropki, wyszukiwanki, czy puzzle. Zadania są zatem urozmaicone i ciekawie zaprezentowane.

Książka różni się od wcześniejszych, ta ma bowiem fabułę i to bardzo dopracowaną. Każda rozkładówka to krótka opowieść lub część większej historii, które bardzo angażują dzieci i zachęcają je do przeżycia z bohaterami niezwykłych przygód.

Mimo braku kolorów, szata graficzna jest niezwykle atrakcyjna i przykuwająca wzrok, ilustracje pełne są szczegółów i cieszą oko.

Labirynty i łamigłówki nie z tej ziemi to ciekawy i naprawdę oryginalny zbiór zadań dla młodych entuzjastów rozrywek umysłowych. Wyjątkowe połączenie historyjek obrazkowych z łamigłówkami sprawia, że dzieci chętnie się angażują w ich rozwiązywani i nuda im nie grozi. Gorąco polecamy 🙂

Jeśli podobał ci się ten wpis, opisujący książeczki i zeszyty aktywizujące, skomentuj go, zalajkuj na fanpejdżu, udostępnij dalej lub polub mnie na FB 🙂 Dziękuję, poczuję się doceniona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *