Wanienka składana

Dzisiaj będzie wpis o wanience, bo chyba każde bobo wanienki potrzebuje. Kiedy Młody miał się pojawić na świecie i szukaliśmy czegoś odpowiedniego i zajmującego stosunkowo mało miejsca – mimo, że nasza łazienka nie jest maciupka, to jednak woleliśmy jej niepotrzebnie nie zagracać – trafiliśmy na wanienkę składaną STOKKE. I już prawie ją kupiliśmy 🙂 Ale w ostatniej chwili wypatrzyliśmy inną – od EuroBaby 😀

[expander_maker id=”1″ more=”Czytaj dalej” less=”Mniej”]

Narodziny dziecka stanowią świetną inspirację i źródło motywacji do poszukiwania rozwiązań, które będą, w miarę możliwości, wygodniejsze, mniejsze, uniwersalne i ekonomiczne. Ten ostatni czynnik między innymi zaważył o tym, by wybrać wanienkę Eurobaby, a nie Flexi Bath od Stokke. Poza tym jest bardzo łatwa do przechowywania i idealna w podróży 🙂

Ta silikonowo-plastikowa wanienka wykonana z plastiku PP. Jej dno jest dość miękkie, zapewnia komfort podczas kąpieli. Nóżki wanienki są antypoślizgowe i dodatkowo – dla większego bezpieczeństwa – połączone pałąkiem stabilizującym. Wanienka nie ma stelaża, ale wspomniane nóżki umożliwiają umieszczenie jej na przykład na blacie lub stole kuchennym. Wanienka ma wygodny uchwyt, na którym można ją wieszać lub przenosić po złożeniu.

Skoro już o złożeniu mowa – ta możliwość pomaga zaoszczędzić mnóstwo miejsca przy przechowywaniu wanny i jest to rewelacyjna opcja, nie tylko dla osób z małymi łazienkami 🙂 To również świetne rozwiązanie dla rodziców podróżujących wraz z dzieckiem 🙂 Nóżki chowamy w bardzo prosty sposób – za pomocą przycisków zwalniających. Wymiary wanienki: złożonej: – wysokość: 7 cm – szerokość: 46 cm – długość: 82 cm; rozłożonej– wysokość: 23 cm – szerokość: 46 cm – długość: 82 cm. Jak wygląda wanienka po złożeniu pokazują zdjęcia poniżej.

Boki wanny wykonano z niezwykle grubego i jednocześnie elastycznego silikonu.
Poziom dna wanienki możemy dostosowywać do naszych potrzeb poprzez docisk ręką:
spłycić dla noworodka i młodszego dziecka (świetne rozwiązanie, bardzo nam ułatwiło kąpiel Lorda Dżordża zaraz po narodzinach, kiedy jeszcze człowiekowi ręce się trzęsły przy każdej czynności 😉 , dzięki tej opcji nie potrzebowaliśmy żadnego leżaczka ani wkładki do wanny), pogłębić dla nieco starszego lub siedzącego dziecka.
Wanna posiada korek spustowy, co ułatwia spuszczenie wody po kąpieli bez konieczności jej podnoszenia, ale nie korzystaliśmy z tej opcji, a wannę zaprojektowano tak, że łatwo się przenosi, nawet z wodą 🙂
Wanienka występuje w kilku wariantach kolorystycznych – my wybraliśmy zielony. Dno posiada  motywy dekoracyjne, różne w zależności od koloru wanny, które stanowią dla Malucha dużą atrakcję, nie tylko w trakcie kąpieli 😀 .

A teraz czas na nieco informacji “technicznych”. Rekomendowany wiek użytkownika to 0-3 lata (nasz mierzący +/- 86 cm syn nawet z klockami ma jeszcze naprawdę dużo miejsca 🙂 ), maksymalne obciążenie wanienki to 50 kg.

Materiał z którego jest wykonana jest odporny na temperaturę do 100 stopni Celsjusza.

Podsumowując, wanienka EuroBaby spełniła nasze oczekiwania 🙂 Sprawdza się na co dzień, podczas wyjazdów, zarówno przy noworodku, jak i przy nieco starszym użytkowniku, a jej największą zaletą są bez wątpienia niewielkie wymiary po złożeniu.

No i przydaje się nie tylko do kąpieli 😀

Jeśli podobał ci się ten wpis skomentuj go, zalajkuj na fanpejdżu, udostępnij dalej lub polub mnie na FB 🙂 Dziękuję, poczuję się doceniona 🙂

[/expander_maker]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *