Polecajki #3

Dziś chciałam Wam pokazać edukacyjną pastę do zębów, która w zamyśle ma pomóc dzieciom w nauce dokładnego mycia ząbków 🙂 A jak jest w praktyce?

Nie odkryję chyba Ameryki stwierdzając, że Polacy, niezależnie od wieku, często mają problem z właściwym domyciem zębów. Zwłaszcza dzieci, które nie mają jeszcze wypracowanej techniki szczotkowania zębów, ale i dorosłym zdarzają się błędy w zakresie higieny jamy ustnej. Efektem tego jest zalegająca na zębach, niewidoczna gołym okiem, a przez to trudna do usunięcia płytka nazębna. Stanowi ona główną przyczynę chorób dziąseł, nieświeżego oddechu i próchnicy.

ELGYDIUM – edukacyjna pasta do zębów barwiąca płytkę nazębną to pasta, która poprzez barwienie płytki nazębnej na intensywnie zielony kolor ma uwidocznić miejsca, które nie zostały odpowiednio wyczyszczone podczas szczotkowania zębów, a tym samym wymagające doczyszczenia. W ten sposób pasta ma pomóc nauczyć dzieci dokładnego, efektywnego czyszczenia zębów i pomaga udoskonalić technikę i wyrobić właściwy nawyk szczotkowania u dorosłych i dzieci powyżej 7 roku życia.

Pasta do zębów zawiera substancje barwiące, dzięki którym płytka nazębna początkowo zostaje zabarwiona na zielono – ma to świadczyć o zaleganiu płytki nazębnej i pokazywać, gdzie należy zęby doczyścić. Natomiast podczas szczotkowania zieleń “magicznie” znika z zębów. Są one wówczas dokładnie wyczyszczone.

Ponieważ ELGYDIUM – edukacyjna pasta do zębów barwiąca płytkę nazębną posiada przyjemny smak świeżego, zielonego jabłuszka, powinna przypaść nawet najmłodszym użytkownikom do gustu i skutecznie zachęcać do regularnego mycia zębów. Pasta przeznaczona jest do codziennego stosowania, 2 razy dziennie, ale zgodnie z zaleceniem producenta należy stosować wymiennie z innymi pastami do zębów.

Pasta do zębów zawiera FLUORINOL w stężeniu 1000 ppm jonów fluorku. Poniżej możecie zapoznać się z całkowitym składem pasty:

Hydrogenated Starch Hydrolysate, Aqua, Hydrated Silica, Aroma, Cl 42051, Cellulose Gum, Limonene, Nicotynyl Alcohol HF, PEG-12, PEG-12 Allyl Ether, PEG-12 Dimethicone, Sodium Benzoate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Propionate, Sodium Saccharin, Tetrasodium edta, Cl 19140.

Tyle teoria, a jak wygląda praktyka? Czy jesteśmy zadowoleni z użytkowania pasty?

Uczucia mam co najmniej mieszane. Pasta z pewnością pysznie smakuje, przez co Młody chętnie z niej korzysta. To na plus. Natomiast jeśli chodzi o właściwości barwiące, to pasta nie tyle barwi płytkę nazębną, co absolutnie wszystko dookoła. Usta, język, twarz, dłonie, szczoteczkę, ubranie itd. Trudno powiedzieć, czy pasta jakoś szczególnie zabarwia płytkę, skoro zielone jest absolutnie wszystko. Po umyciu – zgodnie z instrukcją (na zdjęciu poniżej) – barwnik można łatwo spłukać wodą, ale jedynie z zębów, dłonie bowiem wymagają szorowania, o języku i ustach nie wspomnę 😉 Odzież po intensywnym szczotkowaniu przez dziecko nadaje się do prania, szczoteczka po kilku użyciach innej pasty wraca do normalnego koloru.

Młody każdorazowo po jej użytkowaniu wygląda niczym Marsjanin (co w sumie jest dość zabawne) i generalnie lubi z niej korzystać, nie wiem natomiast czy pasta rzeczywiście pomaga w nauce prawidłowego czyszczenia ząbków. Dlatego raczej nie skorzystamy z niej ponownie.

Jeśli podobał ci się ten wpis skomentuj go, zalajkuj na fanpejdżu, udostępnij dalej lub polub mnie na FB 🙂 Dziękuję, poczuję się doceniona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *