Czym się bawimy #7 Kostka edukacyjna centrum rozrywki Smily Play

Jakiś czas temu pisałam Wam już o drewnianej kostce kostce edukacyjnej Lorda Dżordża. Dziś będzie o drugiej kostce Młodego, tym razem interaktywnej, elektronicznej od Smily Play 🙂 Jest to jedna z ulubionych zabawek Pierworodnego i jedna z tych, na których skupia swoją uwagę najdłużej.

Zacznę od tego, że zabawka jest całkiem rozbudowana i ma dość duże rozmiary – aż 19x19x19cm 🙂 Rekomendowana jest dla Maluchów od 8. miesiąca.

Na każdej z 6 ścian znajdziemy atrakcyjne zabawy dla dziecka, które wspierają jego rozwój psychiczny i fizyczny. Centrum Zabawy zawiera:
– miniaturowe pianino, które migocze i świeci się przy wciskaniu klawiszy lub odtwarzaniu dźwięków
– bębenek, który miga i zmienia kolor przy uderzeniach
– sorter na cztery duże elementy w różnych kształtach (z naklejonymi obrazkami, które musieliśmy usunąć, bo Młody tak gryzł te klocki, że zaczął zjadać papier 😀 )
– zachęcające do manipulacji kolorowe kółka zębate (z dziurkami na tarczy, które umożliwiają kręcenia nimi jedynym paluszkiem – trochę w stylu telefonu z tarczą)
– lusterko do poznawania samego siebie 🙂
– bieżnie do przesuwania owadów.

Dzięki różnorakim edukacyjnym elementom kostka rozwija:

  • zmysł wzroku (m.in. dzięki lusterku oraz intensywnym bodźcom takim jak wyraziste kolory czy migające światełka)
  • zmysł słuchu (dzięki różnym odgłosom i dźwiękom)
  • zmysł dotyku (dzięki m.in. przyciskom, zębatkom, bieżniom)
  • wyobraźnię
  • koncentrację
  • kreatywne myślenia i umiejętność rozwiązywania problemów

Kostka jest zabawką bardzo kolorową. Dzięki temu maluchy mogą poznać podstawowe barwy.

Sorter, obrotowe zębatki i bieżnie z owadami, a także pianinko z przyciskami świetnie wspierają małą motorykę oraz koordynację oko-ręka.

Na podstawie kostki znajdziemy szereg wypukłości wspomagające rozwój sensoryczny dziecka.

Kostka zawiera szereg atrakcji rozwijających zmysł słuchu. Wciśnięcie nutki odtwarza różne melodie. Na pianinku Maluch może swoje odgrywać pierwsze autorskie kompozycje 😉 Dzięki 4 okrągłym przyciskom możemy usłyszeć różne dźwięki i odgłosy, m.in. zwierząt, zmienić brzmienie pianinka oraz melodii odtwarzanych przez nutkę. Kostka jest dość głośna, ale dźwięki nie są zbyt drażniące (przynajmniej moim zdaniem, ale wrażliwość dźwiękowa kogoś kto słuchał swego czasu Cradle of Filth jest chyba nie do końca miarodajna 😉 )

Po kilku chwilach od zaprzestania przez dziecko zabawy kostką aktywuje się muzyczka, która przypomina szkrabowi o zabawce. To dla mnie minus zabawki, bo jeśli dziecko zajmie się już jakąś inną aktywnością, kostka wybija je trochę z rytmu.

Kostka wykonana jest bardzo starannie, solidnie, dzięki czemu jest bezpieczna dla bawiącego się nią szkraba. Jest też wytrzymała i generalnie dziecioodporna 😀

Jest to naprawdę przyjemna zabawka w przystępnej cenie, która daje dziecku dużo frajdy i korzystnie wpływa na jego całościowy rozwój.

Jeśli podobał ci się ten wpis skomentuj go, zalajkuj na fanpejdżu, udostępnij dalej lub polub mnie na FB 🙂 Dziękuję, poczuję się doceniona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *