Czym się bawimy #6 Kostka edukacyjna Play Tive 5w1

Kostka edukacyjna to chyba obecnie jedna z najpopularniejszych zabawek dla Malucha, który skończył lub niedługo skończy roczek 🙂 Wybór kostek jest przeogromny, zarówno drewnianych, jak i elektronicznych, a ich zakres cenowy jest równie szeroki. Jest to zabawka, która – co do zasady 😉 – zajmuje Malucha na dłuższą chwilę 🙂 Nasz Pierworodny dostał od jednej z cioć drewnianą kostkę edukacyjną Play Tive Junior 5w1 z Lidla. I to właśnie o niej będzie dzisiejszy wpis 🙂

[expander_maker id=”1″ more=”Czytaj dalej” less=”Mniej”]

Kostka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 1-3.

Kostka jest bardzo kolorowa i bogata w wesołe obrazki. Każda jej ściana ma inną funkcję i zawiera jedną z pięciu ciekawych, interaktywnych gier edukacyjnych:

  • kolorową spiralę z długimi torami, po których dziecko może przesuwać różnokształtne klocki i koraliki (chowana w kostce)
  • wesołe bieżnie do zabawy w przesuwanie kostek
  • obracaną buzię i oczy żaby (3 kółeczka)
  • kolorowy zegar z obrotowymi wskazówkami
  • 3 – elementowy sorter z klockami o różnych kształtach

Jakie są zalety tego typu zabawek? Stymulują one zmysły (słuchu, wzroku i dotyku, choć w przypadku Dżordża należałoby dodać i smak 😀 ) i małą motorykę (czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców) zarówno roczniaków, jak i starszych dzieci. A nie wiem, czy wiecie, że ośrodki mózgu odpowiedzialne za ruchy ręki i narządów artykulacyjnych znajdują się bardzo blisko siebie. Dlatego stymulacja dłoni ma ogromny wpływ na nabywanie i rozwój czynności mowy przez Maluchy 🙂 Ponadto kostki uczą dziecko zręczności, wspomagają rozwój jego wyobraźni przestrzennej i ćwiczą logiczne myślenie. Są to zatem zabawki niezwykle przydatne we wczesnym okresie rozwoju.

Rozmiar kostki to 20 x 20 x 36 cm.

Jeśli podobał ci się ten wpis skomentuj go, zalajkuj na fanpejdżu, udostępnij dalej lub polub mnie na FB 🙂 Dziękuję, poczuję się doceniona 🙂

[/expander_maker]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *